Tauren

Lyžování

Alpy jako takové představují ty nejlepší podmínky pro lyžování, kterými mohou horská střediska jako taková vůbec disponovat. Jestliže chcete zažít kvalitní lyžování na upravených několikakilometrových sjezdovkách a bez čekání ve frontách, jsou pro Vás Alpy to pravé. I když počasí nepřeje, jsou sjezdovky uměle zasněžovány téměř po celé jejich délce. 

Lyžování v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou z hlediska dostupnosti z České republiky doslova ideálním místem pro strávení Vaší dovolené. Rakouské ledovce (Kitzsteinhorn/Ka­prun, Hintertux, Stubai, Pitztal, Mölltal, Sölden, Dachstein, Kaunertal a Weiss See) zajišťují perfektní lyžařské podmínky až do června. Nadmořská výška rakouských alpských středisek se pohybuje v rozmezí od 544 do 3 440 metrů, tyto střediska se mohou pyšnit celkovým počtem 6 500 kilometrů sjezdových tratí a nabízejí spousty kvalitních služeb a také profesionálně upravené sjezdovky, jež jsou při nedostatku sněhu zasněžovány téměř po celé své délce. Lyžování je právě tím sportem, který je v Rakousku naprostou jedničkou a Rakušané jsou na něj a na výsledky, kterých v něm dosahují, patřičně hrdi.

Pro Rakousko se staly Alpy a s nimi spojený turismus nejvýraznějším zdrojem toku financí, tomu odpovídají i kvalitní služby a pestrá nabídka sportovního vyžití na úrovni. Vedle sjezdového lyžování můžete zkusit klasické běžecké lyžování, sněžné skútry, fun carving, snowboarding či zorbing. Oblast Kaprun –Zell am See je atraktivní po celý rok a láká tisíce turistů, kromě lyžování se zde nabízí další možnosti sportovního vyžití jako např. snowrafting, létání rogalem, sáňkařské závody, noční sjezdové lyžování, atraktivní bruslení na Zellerském jezeře a běžkování (celkem 200 km upravených tratí).